A A A

Omułek zielonowargowy - naturalne wsparcie dla stawów.

Omułek zielonowargowy - to małża zielona. Maorysi z Nowej Zelandii nie wiedzieli w przeszłości, co to są choroby stawów. Odżywiali się głównie zielonymi małżami, które znajdowali w dużych ilościach na swoich plażach, a tym samym dbali nieświadomie o zdrowie swoich stawów. Na początku lat 70-tych nowozelandzcy naukowcy zaczęli badać dokładniej skuteczność omułka na choroby stawów. Wyniki były imponujące: stwierdzono, że omułek zielonowargowy zawiera kombinację składników, które w przypadku różnego rodzaju bólu stawów mogą przyczynić się optymalnie do wyleczenia i utrzymania ich w zdrowiu

Wyciąg z małży zielonej dostępny jest w preparatach tabletkowanych oraz w kapsułkach. W zielarniach można też spotkać sproszkowany surowiec, jednak nie cieszy się popularnością, że względu na specyficzny smak. Omułek w tabletkach lub w kapsułkach jest najchętniej kupowanym produktem z zielonej małży nowozelandzkiej.

Koncentrat z małży zielonej zawiera trzy szczególnie ważne składniki aktywne, które zapewniają dostarczenie stawom odpowiednich składników odżywczych:

 

  • wysoki udział glikozaminoglikanów - występują one naturalnie w chrząstce i płynie stawowym. Przy ich braku staw się wysusza.
  • ważne minerały i pierwiastki śladowe, w szczególności kwas krzemowy - kwas krzemowy wspomaga tworzenie się nowej chrząstki i utrzymuje stawy w zdrowiu
  • wartościowe, wielonienasycone kwasy tłuszczowe omega-3 - hamują stany zapalne i powodują zmniejszenie obrzęków.

 

Zastosowanie:

Najprostszą i najbardziej wygodną formą długotrwałego stosowania jest zażywanie ekstraktu z zielonej małży. Tradycyjne kapsułki z ekstraktem z zielonej małży zawierają 500 mg ekstraktu. Jako suplement diety wspierając zdrowe stawy należy zażywać do 1500 mg ekstraktu dziennie. W przypadku zapalenia stawów i chorób zwyrodnieniowych przyjmowana porcja może zostać podwojona. Zalecane jest regularne stosowanie ekstraktu z małży zielonej przez określony czas, najlepiej kilka razy w roku, przez dłuższy okres co najmniej dwóch miesięcy. Nawet w przypadku stałego i długoterminowego stosowania nie stwierdzono dotychczas żadnych skutków ubocznych. Suplementów z zielonej małży nie należy przyjmować w przypadku alergii na białko lub na skorupiaki. Koncentrat z zielonej małży można również stosować zewnętrznie w postaci kremu, żelu lub balsamu. W naszych sklepach dostępny balsam z omułkiem -> patrz maść z omułka zielonowargowego polecana na problemy stawowe.

W przypadku stosowania preparatów z omułkiem potrzebna jest cierpliwość - działanie ujawnia się powoli.