A A A

Jagody Acai (Acai berry)

Od tysięcy lat, na wszystkich zamieszkanych przez człowieka kontynentach, ludzie żywili się tym, co dała im natura. Wpłynęło to na proces ewolucji gatunku, wykształcając pewne zapotrzebowania organizmu, związane z dostarczanym pożywieniem.

Niestety, historia nowożytna, to okres, w którym nie tylko rozwinęliśmy się cywilizacyjnie, przekształcone zostały również nasze obyczaje żywieniowe. Często zdarza się, że nie zastanawiamy się zbytnio nad tym, co jemy, dbając bardziej o to, aby najeść się szybko i w możliwie najłatwiejszy sposób. Nietrudno odgadnąć, do czego prowadzi taki sposób odżywiania się.

Dlatego zamiast wydawać ogromne kwoty na godziny spędzone w samochodzie, zamiast planować dalekie wakacje wakacje i zamiast zastanawiać się jakie jeszcze rzeczy chcielibyśmy mieć wokół siebie, powinniśmy zainwestować w to, co zwróci się z największą nawiązką naszemu organizmowi – w dobre jedzenie i odpowiednią suplementację. Co rozumiemy przez dobre jedzenie? Można uznać, że dobre jedzenie, to takie, które w odpowiedni sposób służy naszemu organizmowi, czyli takie, które zawiera właściwe proporcje witamin, minerałów, białka i błonnika. Najbardziej zdrowe jedzenie, to właśnie takie, które spożywane jest przez człowieka od wieków i dobrze wpisuje się w zapotrzebowania jego organizmu.
Od niedawna, w ramach mody na zdrową żywność, wiele osób zaczęło bardziej dbać o to, co je. To bardzo dobra moda, ponieważ dzięki niej wiele osób spożywa m. in. soki, wytwarzane bez dodatków. Jedną z bomb witaminowych, zawierających również odpowiednie proporcje minerałów, błonnika i białka, są pochodzące z Ameryki Południowej jagody acai (nazwa słownikowa tego owocu, to euterpa warzywna, nazwa łacińska elterpe oleracea, nazwa angielska acai berry ). Zazwyczaj można spotkać je w sklepach ze zdrową żywnością, w postaci naturalnych sokach, doskonale gaszących pragnienie i zdrowych dla organizmu. Producenci oferują jagody acai w postaci soków lub sproszkowanej jagody (liofilizaty), zalecają spożywanie acai przede wszystkim w godzinach porannych. Dzięki temu nasz organizm, wypoczęty po nocy, otrzymuje z samego rana porcję witamin, dzięki czemu może w ciągu dnia dobrze te witaminy spożytkować. Ważna jest też energia, której dostarcza acai. Nie bez powodu jest to jeden z owoców wykorzystywanych przy produkcji ekologicznych suplementów diety, zastępujących pełne środków chemicznych napoje energetyczne. Spożywanie przetworów z jagód acai w godzinach wieczornych może przynieść odprężenie, ponieważ uzupełnia się wówczas niedobór potrzebnych organizmowi składników, warto jednak uważać, by właściwości pobudzające tego owocu nie pozbawiły nas nocnego odpoczynku.

W naszej ofercie znajdą Państo kilka preparatów z jagody acai . W szczególności z oferty naszego sklepu polecamy doskonałe jakościowo sproszkowane jagody acai w naturalnych preparatach Acai de luxe i Acai Antioxidant+. Znajdą Państwo również bio-certyfikowany sok z jagód acai, jakiego próżno szukać w aptekach.