A A A

Czystek - Cistus incanus

 

Czystek (Cistus Incanus) - właściwości

 

Czystek zawiera polifenole także taniny, cyneol, limon oraz eugenol. Jest jednym z najbogatszych źródeł polifenoli- związków fenolowych należących do grupy substancji roślinnych o działaniu antyoksydacyjnym i wspierającym układ immunologiczny człowieka. Polifenole przejawiają doskonałe własności antybiotyczne, działają przeciwzapalnie, przeciwwirusowo, przeciwbakteryjnie, przeciwhistaminowo i przeciwgrzybiczo.

 

Czystek został dość dobrze przebadany przez niemieckich naukowców. Badania wykazały, że polifenole zawarte w czystku skutecznie ograniczają aktywnośc wirusa grypy. Polifenole tworzą niejako warstwę ochronną wokół komórek i w kontakcie z wirusami powodują ich "sklejanie" co zmniejsza ich ruchliwość. Zjawisko to skutkuje znaczną redukcją zdolności do namnażania się wirusa.

 

Podobnie rzecz ma się w przypadku inferkcji bakterią Borrelia burgdorferi wywołującą chorobę układu nerwowego zwaną popularnie jako borelioza. Nasycenie polifenolami z czystka powoduje zmniejszanie uciążliwych objawów pojawiających się w trakcie boreliozy. Czystek jest bardzo popularny wśród leśników, którzy na co dzień przebywają w środowisku leśnym o dużym prawdopodobieństwie kontaktu z kleszczami będącymi nosicielami bakterii Borrelia burgdorferi.

 

Kluczowe cechy czystka ( Cistus Incanus ):
- Już 2500 lat temu znany jako roślina lecznicza,
- Okrzyknięty roślina roku 1999,
- Największe bogactwo polifenoli z roślin europejskich,
- Doskonała broń przeciwko bakteriom, wirusom i grzybom,
- Unikatowy, naturalny środek przeciwko grypie,
- Pomocny w walce z boreliozą,
- Nie udokumentowano żadnych działań ubocznych,
- Mogą przyjmować dzieci, kobiety w ciąży i matki karmiące,
- Odtruwa cały organizm i opóźnia procesy starzenia się,.


Czystek w sklepie zielarskim

 

Preparaty z czystkiem znajdziesz w naszych sklepach stacjonarnych w Tychach i Katowicach oraz w naszym internetowym sklepie zielarskim. Jest to dość popularny surowiec i jest dostępny pod różnymi postaciami.