A A A

Skuteczny wypoczynek w czasie urlopu - to ważne!


Wiele autorytetów naukowych zaczyna mówić głośno o ogólno-społecznym problemie z jednym z podstawowych aspektów higieny życia tzn. z wypoczynkiem. Rola prawidłowego wypoczynku dla zdrowego funkcjonowania organizmu jest nie do przecenienia. Tymczasem mamy problem powiedzieć sobie "Stop! Jestem na urlopie, nie myślę o pracy". Zamiast tego, jeśli już uda nam się wziąć kilka dni wolnego, taszczymy ze sobą czy to na Mazury czy na wakacje w Grecji laptopa i telefon służbowy.

Naprawdę warto poukładać sprawy zawodowe w ten sposób, by móc zupełnie oderwać się na kilka dni od tematów generujących stres. Nasz mózg tego potrzebuje. Dzięki takiej przerwie odwdzięczy nam się, kiedy już wrócimy z wakacji do aktywności zawodowej i będziemy musieli się skupić na swych zwyczajowych czynnościach. Teraz jest doskonały okres ku temu, by się zastanowić jak ja organizuję sobie czas wolny. Zbliżają się letnie wakacje, większość z nas planuje wakacyjny urlop - niech to będzie czas pełno-wartościowego wypoczynku. Możesz to zrobić dla siebie - zaplanuj sobie dobry wakacyjny urlop!

Jedź na Korfu, w nasze polskie góry, do Chorwacji lub na Majorkę, gdziekolwiek Cię fantazja poniesie - tylko zostaw pracę za sobą i skup się na odpoczynku.