A A A

Olej konopny - Bogate źródło kwasów nienasyconych


Olej konopny

to olej tłoczony na zimno z wyselekcjonowanych odmian konopi siewnej. Charakteryzuje się typowo orzechowym smakiem oraz korzennym zapachem.


Olej konopny jest słynny z wysokiej zawartości


  • nienasyconych kwasów tłuszczowych takich jak kwas oleinowy, linolowy i linolenowy, jak również gamma-linolenowego, obecnych w kompozycji unikalnej dla oleju konopnego pośród wszystkich olejów najlepszych dla ludzkiego odżywiania.
  • witaminy K, która jest niezbędna do syntezy ważnych białek i enzymów. Ponadto witamina K ma właściwości przeciwkrwotoczne i odpowiada za krzepliwość krwi.
  • witaminy E (100mg/ 100g produktu).
  • Olej nie podnosi cholesterolu i wspomaga zarówno metabolizm komórek jak i systemu odpornościowego. Jest niezbędną częścią zdrowej pełnowartościowej diety.

 

Olej konopny ze względu na swoją strukturę nie nadaje się do smażenia. Polecany jest do stosowania na czczo 1 łyżka lub jako dodatek do sałatek, sosów, dipów.

Olej konopny ma również zastosowanie w kosmetyce: polecany jest szczególnie osobom z trądzikiem i zapaleniami skóry - może być stosowany bezpośrednio na skórę.

W naszym sklepie znajdą państwo wysokiej jakości olej konopny, pochodzący z upraw ekologicznych. Produkt Bio.Rolnictwo UE